دانه قهوه اندونزی – یک دانه خوب و با کیفیت
۰۴/۲۴/۱۳۹۸
دانه قهوه برزیل
دانه قهوه برزیل – پر فروش ترین قهوه در جهان
۰۵/۰۲/۱۳۹۸
دانه قهوه ترک

قهوه ترک

برای درست کردن قهوه ترک به ازای هر نفر یک قاشق مربا خوری پودر قهوه و به اندازه ی یک فنجان آب لازم است. در این مرحله اگر قهوه یتان را میخواهید شیرین میل کنید میتوانید به آن شکر اضافه کنید و سپس آن را روی شعله ی ملایم گاز بگذارید. هنگامی که قهوه یتان را روی شعله قرار میدهید بعد از چند دقیقه قهوه شروع به جوشیدن و بالا آمدن میکند. هنگام دیدن این صحنه میتوانید قهوه ی خود را از روی گاز بردارید و آن را میل کنید.

دانه قهوه ترک

نکته

وجود دارد که بهتر است قبل از میل کردن قهوه ترک به آنها توجه کنید. بعد از برداشتن قهوه جوش از روی شعله گاز قهوه را مستقیما درون فنجان برای میل کردن نریزید. در ابتدا بگذارید قهوه ، مقداری درون قهوه جوش بماند تا ته مانده ی پودر قهوه ی درون قهوه جوش کاملا تهنشین شود و سپس بعد از آن قهوه را درون فنجان برای میل کردن بریزید و از آن لذت ببرید. برای داشتن خامه یا شیر یا کرم بر روی قهوه یتان ، بعد از گذاشتن قهوه بر روی شعله دیگر آن را به هم نزنید. یکی از نشانه های قهوه  خوب وجود فوم بر روی قهوه میباشد.البته توجه داشته باشید فوم زمانی تشکیل میشود که شما برای درست کردن قهوه یتان از آب سرد استفاده کرده باشید. اگر فوم قهوه را دوست ندارید میتوانید قهوه را مدت بیشتری بر روی شعله گاز قرار دهید.

میزان کافئین قهوه ترک

با توجه به روش درست کردن قهوه  ، همچنین درگیر بودن مستقیم قهوه و آب و همچنین میزان برشتگی ، قهوه ترک بیشترین میزان کافئین را در بین دیگر قهوه های مرسوم موجود در بازار دارد.

دانه قهوه ترک

نحوه ی سرو کردن قهوه ترک

ابتدا فوم را درون فنجان بریزید و بعد از آن قهوه را درون فنجان بریزید و سرو کنید. در نظر داشته باشید که قهوه را با آب سرد سرو نمایید. بعد از هر دفعه دم کردن قهوه به عطر ، بو و رنگ قهوه یتان توجه کنید. پس از درست کردن قهوه مقداری صبر کنید تا لرد آن تهنشین شود و بعد از آن قهوه ی مورد نظر را در فنجان بریزید و میل کنید.

چند نکته درباره ی تهیه قهوه ترک

بعد از خوردن قهوه  به چیزی که ته فنجان میماند تفاله قهوه یا لرد میگویند که خوردن آن اصلا توصیه نمیشود. برای درست کردن قوه ی ترک با کیفیت از پودر قهوه ی تازه استفاده کنید. برای درست کردن قهوه ترک باید قهوه ی شما به صورت کامل و یکنواخت پودر شده باشد. برای دم کردن قهوه تلخ بهتر است از قهوه جوش مخصوص به جای شیر داغ کن و … استفاده کنید. قهوه ترک به دلیل درگیری زیاد قهوه و آب موجب میشود که از کافئین بیشتری برخوردار باشد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *